• Kategorie
  • Szukaj
  • Wózki Dziecięce

 

Wybór wózka dla dziecka to bardzo odpowiedzialne zadanie. Musi być wygodny i bezpieczny, ale także wytrzymały, lekki i zwrotny. Dobra spacerówka to taka, która sprawdzi się zarówno w mieście, jak i terenach niezabudowanych. Jaki zatem wybrać wózek dla dzieci? W naszej ofercie znajdziesz liczne modele wózków spacerowych, które sprostają wymogom zarówno dziecka, jak i rodzica.

Wózek dziecięcy - wygoda i bezpieczeństwo

Z chwilą pojawienia się dziecka na świecie Twoje priorytety skupiły się na zapewnieniu jemu ochrony i komfortu. W spacerowym wózku dziecięcym maluch może jeździć nawet do 3 roku życia, dlatego ważne jest, by był bezpieczny i wygodny. Wybierając wózek, zwróć uwagę na rodzaj zastosowanych pasów. Najlepiej, jeśli są miękko obite i pięciopunktowe, a dziecko nie jest w stanie samo ich rozpiąć. Drugim ważnym elementem jest pałąk, który dodatkowo zabezpiecza malucha przed wypadnięciem. Wózek dziecięcy koniecznie musi posiadać hamulec i blokadę kół, która zapobiega jego niekontrolowanemu przemieszczaniu. Kolejny element to budka, której zadaniem jest ochrona dziecka przed deszczem, słońcem i wiatrem. Daszek powinien być jak największy, tak by osłaniać malucha w różnych pozycjach siedziska. Najlepiej sprawdzają się budki kilkustopniowe. Można je ustawić w zależności od pogody. Zwróć uwagę, z czego są wykonane. Powinny być zrobione z materiału UV i przepuszczać powietrze.

Z kolei siedzisko powinno być regulowane od pozycji siedzącej po taką, która zapewni dziecku spokojny sen. Wygodnym rozwiązaniem jest też przekładane siedzisko, które można ustawić przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Ostatni element to podnóżek. Dzięki niemu nogi dziecka nie zwisają bezwiednie, przez co maluch czuje większy komfort jazdy.

Wózek dziecięcy a komfort rodzica

Wyborem idealnym będzie wózek, który jest wygodny zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Dlatego przy wyborze wózka zwróć uwagę na rodzaj kółek. Jeżeli częściej będziesz jeździć wózkiem po miejskich chodnikach, wystarczą małe obrotowe kółka. Na trudniejsze tereny warto wybrać ten z dużymi kołami z tyłu i mniejszymi z przodu. W razie potrzeby podniesiesz przednie do góry albo pociągniesz wózek tyłem. Jeżeli chodzi o uchwyt, oferujemy dwie opcje: na dwie rączki lub jeden długi pałąk. Oba rozwiązania są komfortowe. Z kolei osoby, które mieszkają w blokach, albo często przemieszczają się z wózkiem np. autobusem lub tramwajem, warto by zwróciły uwagę na ciężar wózka. W ich przypadku im lżejszy, tym lepszy. Dla kierowców idealnym rozwiązaniem będzie wózek dziecięcy składany jak parasolka lub na pół. Dobrze, by zajmował jak najmniej miejsca w bagażniku samochodu. I najważniejsze, by rozkładał się z użyciem jednej ręki.

Dodatkowym atutem wózka dziecięcego będą liczne akcesoria jak tacka, uchwyt na kubek, kosz na zakupy, folia przeciwdeszczowa, czy adaptery pozwalające na montaż fotelika samochodowego. Wybierz opcję, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb! Sprawdź również nasze pozostałe produkty dla dzieci takie jak: laktatory elektryczneczy elektroniczne nianie.

  • Sklep zamknięty