• Kategorie
  • Szukaj
  • Sterylizatory do butelek

Sterylizacja jest bardzo istotna podczas codziennego użytkowania butelek do mleka. Dla wielu rodziców nieodzownym urządzeniem w kuchni jest więc właśnie sterylizator elektryczny do butelek. Urządzenie to ma zadanie usunąć wszelkie drobnoustroje z butelek do mleka, które dziecko często bierze do buzi. Wybierając najlepszy model sterylizatora, warto zwrócić uwagę czy jest elektryczny, ma wystarczającą pojemność, a także, czy jest wygodny w obsłudze. Wszystkie wymienione są niezwykle istotne dla komfortowego korzystania ze sterylizatora do butelek.


Częstym wyborem wśród świeżo upieczonych rodziców są sterylizatory elektryczne do butelek, które posiadają sterylizację parową. Obsługa takiego urządzenia jest łatwa i szybka. Wspomniany sterylizator może pomieścić nawet 6 butelek o pojemności 330 ml. W wersji kompaktowej możliwa jest sterylizacja 2 butelek i jednego laktatora lub innych, mniejszych przedmiotów, które wymagają dezynfekcji. Najczęściej proces sterylizacji jest cichy, dlatego urządzenie można uruchamiać o każdej porze.

Jaki sterylizator elektryczny do butelek wybrać?

Na rynku świeżo upieczeni rodzice znajdą  sterylizatory parowe, które zapewnią najwyższy poziom higieny butelkom i akcesoriom dla niemowląt przez 24 godziny, zabijając przy tym 99,99% zarazków już w kilka minut. Wybierając taki produkt warto zwrócić uwagę również na jego cenę. Nie wszystkie najdroższe sterylizatory do butelek są również najlepsze. Co prawda za ceną niezwykle często idzie również jakość, ale należy zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcjonalność produktu. Ważne jest, aby sterylizacja przebiegała bez zarzutu, a w oryginalnie zapakowanej paczce znalazły się dodatkowo praktyczne akcesoria, dołączone do sprzętu. Istotną funkcją sterylizatora do butelek jest również regulacja temperatury, a także jej podtrzymywania. 


Kolejną przydatną opcją jest duży wyświetlacz, który ułatwia obsługę sterylizatorów do butelek. Niektóre urządzenia do sterylizacji posiadają też funkcję podgrzewania. Dodatkowym ich atutem jest także sygnalizacja dźwiękowa po ukończonym procesie oczyszczania. Często design sterylizatorów jest prosty, dlatego bez trudu można je szybko i łatwo wyczyścić.

Jakie są dodatkowe funkcje w sterylizatorach?

Dodatkowymi funkcjami w poszczególnych modelach sterylizatorów elektrycznych do butelek są takie funkcje jak: suszenie, ociekanie, a nawet wybór trybu pracy. Najczęściej opcje te występują w najdroższych lub najnowszych modelach. Dlatego w zależności od potrzeb warto rozważyć liczbę dodatków w jednym urządzeniu. 


Dużym plusem stosowania sterylizacji w domu jest również fakt odchodzenia od plastikowych butelek jednorazowych, na rzecz szklanych. Moda na ekologiczne podejście również ma znaczenie przy wyborze sterylizatora

Jak zadbać o higienę sterylizatora do butelek?

Należy pamiętać, że sterylizator warto myć po każdej obsłudze, w szczególności, gdy wyleje się do niego mleko lub inny pokarm. Najlepiej zanieczyszczenie usunąć miękką, wilgotną gąbką, uważając przy tym na jego komponenty. W zależności od rodzaju sterylizatora można go umyć płynem do mycia naczyń z dokładnym późniejszym opłukaniem go. Od czasu do czasu warto go również odkamienić, stosując przy tym preparaty, które są do tego przeznaczone.


Obudowę sterylizatora do butelek można łatwo zniszczyć silnymi środkami chemicznymi, dlatego ważne jest, aby z uwagą dobierać środki czyszczące. W naszej ofercie znajdziesz m.in. takie sterylizatory do butelek, jak produktCHICCO -  Sterylizator 3 w 1, który pomieści nawet sześć butelek o pojemności 330 ml, ma cyfrowy wyświetlacz i jest bardzo prosty w obsłudze. Innym produktem jest sterylizator na jedną butelkę Tomme Tippee, który idealnie sprawdzi się w podróży, jak i w domowych warunkach, dzięki swojej poręczności. Jest lekki i mały, dlatego bez problemu zmieści się w każdej torbie. Ten model sterylizatora do butelek został zaprojektowany w taki sposób, że może pomieścić wszystkie wielkości butelek Tomme Tippee. Dzięki temu funkcjonalność i atrakcyjność produktu wzrasta.