• Kategorie
  • Szukaj
  • Nocniki i Nakładki Na Sedes

 

Kiedy Twoje dziecko jest na etapie nocnikowania, to znaczy, że już niebawem będzie trzeba wkroczyć na kolejny. Tym nowym rozdziałem będzie nauka siadania dziecka na sedes. Oczywiście, wychodzimy naprzeciw temu z pomocą. W asortymencie naszego sklepu mamy do zaoferowania nakładki na sedes dla dzieci. Dzięki niej nauka i załatwianie się Twojej pociechy będzie o wiele wygodniejsze oraz bezpieczniejsze. Takich akcesoriów nie może zabraknąć dziecku, ponieważ z ich pomocą trening czystości będzie znacznie ułatwiony.

Dla kogo przeznaczone są nakładki na wc

Kwestie, które są związane z wypróżnianiem dziecka są bardzo istotne. Od początku rodzice muszą zwracać uwagę na potrzeby dziecka, które są związane z wypróżnianiem, po to, aby postępowało ono w tej kwestii właściwie i nie stworzyło sobie problemów fizjologicznych, bo późniejsze wychodzenie z nich na prostą, może być kłopotliwe. Dlatego też pod żadnym pozorem nie można zmuszać dziecka siłą do siadania na nocniku lub sedesie. Dziecku należy dać wybór. Jeśli ma ono opory i nie wyraża dużych chęci, trzeba zacząć próbować, zachęcając go w inny sposób. Taką pomocą i zachętą może być kolorowa nakładka na sedes. W naszym sklepie znaleźć można nakładki z postaciami z bajek, co jeszcze bardziej może zachęcić dziecko do treningów z korzystania z prawdziwej toalety. Taka nakładka zmniejsza standardowy otwór w desce sedesowej i dostosowuje się do wymagań dziecka. Ważne, aby dziecko siedzące na nakładce pilnować, aby nie miało nóg wiszących w powietrzu. Maluch powinien być w pozycji kucznej. 


Nakładka na sedes ma też swoje inne profity. Po pierwszej to mniej sprzątania. Po drugie jadąc do kogoś w odwiedziny, nie musimy mieć nocnika, a później przelewać zawartości do toalety. Dlatego nakładka na wc to doskonały pomysł, który w pewnym sensie ułatwia życie rodzicowi, ale także dziecku. Są też takie maluchy, które chcą naśladować swoich rodziców, często z własnej woli nie chcą siadać na nocnik. W takiej sytuacji nakładka daje to poczucie bezpieczeństwa, które da do zrozumienia, że cały proces przebiega w jak najlepszym porządku.


Należy zwrócić uwagę, że nakładki polecane są dla dzieci od około 18 do 24 miesięcy życia. Jeśli dziecko od dawna bez problemu korzysta z nocnika, to należy pomyśleć, w jaki sposób i jaką dobraćnakładkę na wc. Pomaga ona w szybki sposób przekonać się o zwykłej toalecie.  Takie wydarzenie to pewnego rodzaju wkroczenie w nowy etap dziecka. 

W jaki sposób dokonać wyboru nakładki?

Dobierając jakąkolwiek rzecz dla dziecka, rodzice zastanawiają się nad dobrym wyborem. Kupując nakładkę na sedes, trzeba mieć na uwadze głównie bezpieczeństwo. Jej wybór nie jest prosty ze względu na dostępność różnych rodzajów, kolorów oraz wzorów tego przedmiotu. Warto wziąć pod uwagę, że łazienka ze względu na to, że jej podłoga jest pokryta płytkami, to należy zadbać o uniknięcie ryzyka. Nakładka przede wszystkim musi być antypoślizgowa, a także stabilna. Jeśli deska chwieje się po założeniu, to oznacza to, że została źle dobrana lub uszkodzona. Dlatego też głównie trzeba patrzeć na wymiary, aby taka sytuacja nie miała miejsca. Po zakupach należy przymierzyć nakładkę na sedes i dowiedzieć się, czy wybór jest odpowiedni. Za pomocą przymierzenia człowiek przekona się najlepiej , czy dokonał odpowiedniego wyboru.

Korzystanie z nakładki na sedes dla dzieci

 

Jedna kwestia to wybór nakładki, a druga to taka, w jaki sposób z niej korzystać. Na nakładce nie powinny siadać zbyt małe dzieci. Jednak nawet te trochę starsze powinny korzystać z nakładki na toalecie pod nadzorem rodzica lub kogoś starszego. Taki gadżet służy do pomocy przy wypróżnianiu, dlatego też powinien być czyszczony, a także dezynfekowany na bieżąco, najlepiej po każdym jednorazowym użytkowaniu. Jeżeli widać jakieś uszkodzenie, to trzeba jak najszybciej wymienić nakładkę na sedes na nową, aby nie zranić delikatnej skóry dziecka.


  • Sklep zamknięty