• Kategorie
  • Szukaj
  • Nianie Elektroniczne

Narodziny dziecka to jeden z najbardziej radosnych momentów w życiu rodziców. Wielomiesięczne przygotowania domu, wyposażenia pokoju dziecięcego, to nie lada wyzwanie. A co rusz, zauważamy nowości elektroniczne na rynku, które mają ułatwiać codzienność, w pielęgnacji i opiece naszego malucha. 


Niezwykle popularnym gadżetem stała się niania elektroniczna. Ten nowoczesny produkt jest niezastąpionym “opiekunem”, przekazując na odległość każdy z dźwięków pochodzących z sypialni dziecka. To innowacyjne urządzenie składa się z nadajnika wyposażonego w mikrofon oraz głośnika, który jest odbiornikiem. W momencie płaczu dziecka dźwięk przekazywany jest drogą radiową do odbiornika. Czujność urządzenia w pomieszczeniu jest przewidziana na około 50 m, zaś na zewnątrz nawet do 300 metrów Urządzenie posiada akumulator, który umożliwia wielogodzinną wartę nad niemowlakiem bez zbędnego zasilania sieciowego. To duży plus ze względu na możliwość wyjścia do ogrodu bez utraty zasięgu. W zależności od wybranego modelu niani elektronicznej możliwe są dodatkowe funkcje, tj.: monitorowanie oddechu.

Czy warto kupić nianię elektroniczną?

Młodzi rodzice są niezwykle zainteresowani nowinkami na rynku elektronicznym, które w znacznym stopniu ułatwiają codzienną opiekę nad maleństwem. Najnowsze generacje niani elektronicznych są czułe na najdrobniejsze odgłosy. Dzięki temu można zajmować się swoimi obowiązkami domowymi bez stresu, że coś niepokojącego dzieje się za drzwiami sypialni. Niepodważalnym atutem niani elektronicznej jest właśnie stały, monitorowany kontakt z dzieckiem. Kolejną ciekawą opcją niań elektronicznych jest 5 poziomów głośności odbiornika. Możliwe jest indywidualne dopasowanie częstotliwości dźwięków lub nawet ustawienie wyłącznie sygnalizacji świetlnej, tak aby sygnał dźwiękowy nikomu nie przeszkadzał. Ciekawą opcją jest również “walkie-talkie”. Funkcja ta umożliwia uciszenie dziecka na odległość swoim głosem. Dodatkowo nianie elektroniczne posiadają kilka melodii kołysanek, ułatwiając tym samym zasypianie i ogólne wyciszenie organizmu. Do wyboru są również kolorowe lampki nocne, które posiadają ciepłe i delikatne światełka, idealne do usypiania dziecka. 


Szereg ciekawych udogodnień świadczy o wielofunkcyjnym działaniu niań elektronicznych. Dlatego tego typu “wirtualni asystenci” są niezastąpieni w opiece przy nowym członku rodziny.

Nianie elektroniczne to wirtualne opiekunki

W standardowych modelach niani elektronicznej jest również dostępny termometr pokojowy. W sytuacji, kiedy temperatura pokojowa obniży się, odbiornik sygnalizuje spadek temperatury. W szybkim czasie można więc zareagować na wahania, jakie zachodzą w pomieszczeniu, w którym przebywa dziecko. Opcja ta przydaje się szczególnie zimą.


W przypadku kiedy urządzenie będzie miało niski wskaźnik naładowania baterii, dioda oraz sygnał dźwiękowy poinformują o tym fakcie i kilkukrotnie będą o tym przypominać. Nianie elektroniczne posiadają także funkcję “eko”, która nie dość, że oszczędza energię, to dodatkowo minimalizuje emisję fal o wysokiej częstotliwości nawet do zera, podczas snu dziecka. Łącza natomiast są uzyskiwane bez zbędnych zakłóceń.


Osoby, które zdecydowały się na zakup niani elektronicznej, nie wyobrażają sobie opieki nad noworodkiem bez opcji czuwania. Gadżet ten jest na tyle pomocny, że rodzic może bez przeszkód pracować w domu i mieć stałe łącze ze swoim dzieckiem. W najnowszych modelach niani elektronicznej są również dostępne monitory, które pokazują dziecko w czasie rzeczywistym. Stały kontakt z pociechą gwarantuje lepsze samopoczucie dziecka i świeżo upieczonej mamy. W przypadku gdy dziecko zaczyna gaworzyć, za pośrednictwem niani elektronicznej, można krótką chwilę z dzieckiem porozmawiać tak, aby poczuło się bezpiecznie.

Ile kosztują nianie elektroniczne? 

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. W zależności od wybranego modelu, liczby funkcji i marki, cena będzie się różnić. Optymalne modele niań elektronicznych zaczynają się już od 250 zł. Ta atrakcyjna cena gwarantuje wydajną baterię i zestaw funkcji bonusowych. Nie trzeba wydawać kilku tysięcy złotych, aby na bieżąco monitorować naszego malucha. Obecnie na rynku jest wielu producentów niań elektronicznych. Szukając odpowiedniego produktu, warto zwrócić uwagę na atesty bezpieczeństwa, gwarancję producenta i szereg pozytywnych opinii internautów. Modne są również recenzje na platformach internetowych. Na pewno korzystnie jest spojrzeć na tego typu oceny jakości.

 

W przypadku zakupu niani elektronicznej warto zwrócić uwagę również na design. Obecnie modne modele niań są małe i jasne. Dużym atutem jest też prosta obsługa i spory wyświetlacz omawianej niani. Przy zakupie dobrze jest również zwrócić uwagę na ewentualne mocowania tego gadżetu. Uchwyty powinny być stabilne i wytrzymałe tak, aby urządzenie nie zrobiło krzywdy dziecku. Niania elektryczna jest też bardzo często wybierana jako prezent na baby shower, jak i już po narodzinach dziecka dla świeżo upieczonych rodziców. 

  • Sklep zamknięty