• Kategorie
  • Szukaj
  • Foteliki Samochodowe

Foteliki samochodowe

Kompletując wyprawkę dla dziecka, nie możesz zapomnieć o foteliku samochodowym. Jego wybór nie należy do łatwych decyzji, ponieważ ma on na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu dziecka podczas jazdy samochodem. Jako rodzic, ważne jest, abyś wybrał fotelik, który nie tylko pasuje do Twojego dziecka, ale który również pasuje do Twojego samochodu. 

Zazwyczaj dziecko potrzebuje dwóch rodzajów fotelika samochodowego: dla niemowlaka i dla malucha. Taki zakup to inwestycja na lata, ponieważ dziecko musi korzystać z fotelika samochodowego do 12 roku życia. Zatem wybór modelu jest bardzo istotny.

Czym powinien się wyróżniać dobry fotelik dla dziecka?

Przede wszystkim bezpieczeństwem. Właśnie po to kupujemy fotelik samochodowy, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa dziecka podczas ewentualnej kolizji. O poziomie bezpieczeństwa fotelika samochodowego świadczą zastosowane systemy bezpieczeństwa jak system ochrony bocznej, czy homologacja i-Size. Bardzo ważnym atutem każdego fotelika dla dziecka jest jego funkcjonalność. Przy wyborze zwróć uwagę na to, czy fotelik obraca się oraz, czy można obsłużyć go jedną ręką. Fotelik samochodowy kupujemy z myślą o jeździe samochodem, dlatego w tym kontekście powinieneś zwrócić uwagę na komfort, jaki dany fotelik może zapewnić dziecku. 


Wpływ na komfort jazdy ma między innymi materiał, z którego została wykonana tapicerka, a także możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia oraz wysokości zagłówka, pasów bezpieczeństwa i podnóżka. W związku z tym, że fotelik samochodowy towarzyszy Twojemu dziecku przez lata powinien dostosowywać się do rosnącego dziecka. Umożliwia to wyposażenie go w regulowane elementy, jak np. ergonomiczna wkładka dla noworodków, którą można po czasie ściągnąć. Kolejną rzeczą, na którą koniecznie musisz zwrócić uwagę, jest dopasowanie fotelika do samochodu. Zewnętrzna część oparcia fotelika powinna przylegać płasko do tylnej kanapy samochodu, ponieważ między fotelikiem a kanapą nie może być wolnej przestrzeni. Gdyby takowa była, fotelik nie miałby odpowiedniej stabilności. Fotelik samochodowy powinien być dopasowany do wagi i sylwetki dziecka, stąd proponujemy zakup przynajmniej dwóch fotelików samochodowych w ciągu wymaganych 12 lat.


Kiedy parametry bezpieczeństwa zostaną już ustalone, warto zwrócić również uwagę na materiał, z jakiego została wykonana tapicerka, ulubiony kolor oraz odbiór wizualny fotelika.

Na jakie wyposażenie zwrócić uwagę przy wyborze fotelika dla dzieci?

Bardzo popularnym, ale również najlepszym jest zagłówek typu V. Ten kształt zapewnia utrzymywanie w czasie jazdy główki dziecka w bezpiecznej strefie. Ponadto odpowiada za ochronę głowy, karku i szyi młodego pasażera podczas zderzenia. W przypadku fotelików dla noworodków i niemowląt dobrym rozwiązaniem będzie uprząż bezpieczeństwa. Starszemu maluchowi wystarczą 3 punktowe pasy. Dobry fotelik samochodowy powinien posiadać również dualny system montażu tj. za pomocą pasów oraz systemu ISOFIX. Sprawdź również inne produkty z naszej oferty takie jak: laktatory elektryczne czy elektroniczne nianie.

  • Sklep zamknięty